16 Eki 2018

Polietilen (HDPE) Tank

Polietilen Tank

PE olarak kısaltılan polietilen yüksek dayanımı sayesinde pek çok alanda kullanım imkanı bulan bir plastik türüdür. Ambalaj sektöründe üretimi yapılan birçok üründe polietilen kullanılmaktadır. Plastik borulardan şampuan şişelerine kadar bu kadar geniş alanda kullanılmasının en önemli nedenleri üretim maliyetinin düşük olması ve yüksek dayanıklılık özelliği göstermesidir. Sağladığı avantajlardan dolayı endüstriyel ihtiyaçlarınız için firmamız polietilen tank çeşitlerini üreterek siz değerli müşterilerinin kullanımına sunmaktadır. Endüstriyel tesislerde en önemli sorun kimyasalların, sıcaklığın ve basıncın yıpratıcı etkisidir. Bunun ortadan kaldırılmasının ve uzun ömürlü çözümler sunmanın en önemli yolu tanklarda polietilen gibi termoplastik malzemenin kullanılmasıdır. İhtiyaçlarınıza göre özel ve standart boyutlu tanklar üreten firmamız yüksek kalite sunmakta, ayrıca profesyonel hizmet kalitesiyle kurulum da gerçekleştirmektedir.

Polietilen Tanklar Nerede Kullanılabilir?

Üretimini yaptığımız polietilen tank çeşitleri endüstriyel alandan tutun da günlük kullanıma kadar geniş bir kullanım skalasına sahiptir. Özellikle kaliteli malzeme kullanarak kanserojen olmayan ürünler ürettiğimiz için ürünlerimiz gıda sektörünün kullanımına dahi uygundur. Karıştırıcılı tanklar, daldırma havuzları, depolama tankları, yıkama havuzları ve koku arıtma tesisleri için kullanılan tanklar en çok ürettiğimiz tank çeşitleri olmakla birlikte işinde profesyonel ekiplerimiz sayesinde tüm tank ihtiyaçları kullanım alanına uygun şekilde tasarlanmakta ve üretilmektedir. Kimyasallara yüksek dayanım sağlayan malzemeden üretilen tanklarımız uzun yıllar bakım ve onarım gerektirmeden kullanılmakta, bu sayede tesisinize ekonomik çözümler sunulmaktadır. Alanında daha kaliteli üretim ve daha profesyonel hizmet kalitesini yakalamak isteyen firmamız hizmet verdiği sektörü sürekli genişletmekte ve bunun için Ar-Ge faaliyetlerine daha güçlü bir şekilde devam etmektedir. Geldiğimiz noktada hizmet verdiğimiz sektörler arasına boya, kozmetik, mühendislik ve kimya sanayi de eklenmiş, bu sektörler için polietilen kimyasal tank üretimi gerçekleştirilmektedir.

Polietilen Tank İmalatı

Ekibimizde bulunan mühendislerimiz ihtiyaçlarınızın etkili şekilde karşılanması için müşteri istek ve ihtiyaçlarına uygun olarak yaptığı projelendirmeye sadık kalarak polietilen tank üretimi gerçekleştirmektedir. Tankın kullanım alanı ve amacına göre malzeme kalınlığından tutun da şekline ve boyutlarına kadar her duruma bilimsel hesaplamalarla ulaşılmaktadır. İmalat sırasında basınca daha fazla dayanım sağlaması gerekiyorsa tankın altına metal şase eklenmekte, bu şase de kimyasal korozyondan korunmak amacıyla polietilenle kaplanmaktadır. Kaliteli termoplastik malzeme kullanıldığı için tanklarımız polietilen kimyasal tank olarak kullanılmaya da uygundur.

İletişim Bilgilerimiz :

Karadenizliler Mahallesi Şenkaya Sokak No: 5 Kullar/ Başiskele / Kocaeli

Telefon : 0262 349 64 14 – Faks : 0262 349 64 19

E-mail : tekin@teknikplastik.net