16 Eki 2018

PP ve HDPE Karıştırıcı İmalatı

PP ve HDPE Karıştırıcılar

PP ve PE malzemeden üretilen karıştırıcılar kimyasal maddelerin ve boyaların karıştırılması için tankların içlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Bu amaca uygun olarak karıştırıcılı tank üretilebildiği gibi karıştırıcı parçaların ayrıca üretim ve istenilen yere montajı da yapılmaktadır. Her ne kadar basit bir karıştırıcı denip geçilse de aslında tasarımda oldukça karmaşık hesaplamalar yapmak gerekmektedir. Aksi takdirde üretimi yapılan ürünlerin dayanımı ve uzun ömürlülüğü ortadan kalkmaktadır. Polietilen ve polipropilen karıştırıcı ve karıştırıcılı tank imalatı yapan firmamız tüm bu önemli hususlara dikkat ederek tesis ihtiyaçlarına uygun üretim yapmaktadır. Bu nedenle kalite ve profesyonelliğin tek adresi haline gelerek sektörde polipropilen ve polietilen karıştırıcı dışında tüm plastik mühendisliği alanında parlayan bir yıldız şeklinde yükselmektedir.

PP ve PE Karıştırıcı Üretimi

Üretim sırasında ilk olarak size uygun malzeme belirlenmektedir. Polietilen ya da polipropilen karıştırıcı olarak malzemeye karar verildikten sonra karıştırıcının kullanılacağı tanka göre karıştırıcının boyut tasarımı yapılmaktadır. Karıştırıcının kullanılacağı tankın boyutuna göre de dağılım ve basınç hesaplamaları yapılmakta, bu hesaplamalara uygun olarak polipropilen veya polietilen karıştırıcı kanat açıları belirlenmektedir. Eğer karıştırma işlemi otomatik sistemlerle yapılacaksa buna uygun otomasyon sistemlerinin de yine ihtiyacınıza uygun tasarımları yapılmaktadır. Bu şekilde tasarım ve üretim aşaması tamamlandıktan sonra size uygun karıştırıcılarınız uygun hale gelmektedir. Karıştırıcılar genellikle karıştırma tanklarına monte edilmekle birlikte gerektiği durumlarda seviye göstergeleri, fittings uygulamaları, gözetleme camı ve seviye şarteri de sisteme dahil edilerek bütün karıştırıcılı tank sistemi halinde üretilmekte ve sizlere sunulmaktadır.

Termoplastik Karıştırıcıların Avantajları

Termoplastik özellikli malzemeden üretilen polipropilen ve polietilen karıştırıcı sistemleri karıştırma işleminin yapıldığı tanklarda büyük avantajlar sağlamaktadır. Üretim, bakım ve onarım maliyetlerinin düşük olmasının yanında malzeme özelliğinden kaynaklı olarak bu karıştırıcılar istenilen basınçta sorunsuz çalışmaya olanak sağlamaktadır. Basınç hesaplamaları yapıldığı takdirde polietilen ve polipropilen karıştırıcı sistemleri çok uzun yıllar sorunsuzca kullanılabilmektedir. Üretimimiz sırasında yaptığımız hesaplamalara göre tüm karıştırıcıyı plastikten üretebildiğimiz gibi bazı durumlarda yüksek basınca dayanabilmesi amacıyla metal üzeri plastik kaplama şeklinde de çalışabilmekteyiz. Bu da sizleri kimyasal karıştırma konusunda oldukça güçlü hale getirmektedir. Çünkü plastik malzeme kimyasallarla korozyona uğramadan uzun süreler kullanılmakta, sizlere ekonomik çözümler sunmaktadır.

İletişim Bilgilerimiz :

Karadenizliler Mahallesi Şenkaya Sokak No: 5 Kullar/ Başiskele / Kocaeli

Telefon : 0262 349 64 14 – Faks : 0262 349 64 19

E-mail : tekin@teknikplastik.net