16 Eki 2018

Polietilen Kimyasal Tank

Polietilen Kimyasal Tank

Zararlı kimyasalların kullanıldığı alanlarda ve bu zararlı kimyasalların depolanması için polietilen kimyasal tank çeşitleri kullanılmaktadır. Diğer tanklara göre kimyasal tanklar malzeme kalınlığı, giriş çıkış kısımları, kullanılan malzeme ve manşonlara kadar çok farklı bir yapıda imal edilmektedir. Bu anlamda kimyasal tanklar klasik su depolaması için üretilen tanklardan oldukça farklıdır. En önemli fark da zararlı kimyasallara olan dayanımlarıdır. Firmamız standart ve özel boyutlarda, kaliteli polietilen malzeme kullanarak kimyasal tank imalatını kaliteli şekilde gerçekleştirmektedir. Tesisinize ve ihtiyaçlarınıza uygun şekilde 100 litre ila 50 ton arasında imalat yapılabilmekte, istenmesi durumunda profesyonel şekilde montajı gerçekleştirilmektedir. Firmamız kalite ve profesyonellik anlamında sektörün aranılan firmaları arasında yer almakla birlikte bölgesinde lider durumdadır.

Polietilen Kimyasal Tank Çeşitleri

Polietilen kimyasal tank üretimi ve kurulumu anlamında hizmet alanımız oldukça geniştir. Endüstriyel üretim alanları dışında boya, kozmetik ve kimya sektörüne de uygun çözümler sunmaktayız. Bu nedenle tank çeşitlerimiz ihtiyaçlarınıza, kullanım alanınıza ve size uygun boyutlara göre oldukça fazladır. Kullanılan kimyasalın özelliklerine göre kullanacağımız malzeme kalınlığı farklı olmakla birlikte tankların boyut ve şeklini de yine sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda belirlemekteyiz. Tankın içinde kullanılacak kimyasalın çeşidine göre nitrik asit, sülfürik asit, fosforik asit, sıvı kostik, hidrojen peroksit tankı gibi özel alanlarda imalatımız gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle size uygun tank çeşidinin belirlenmesi amacıyla ekiplerimiz keşif hizmetleri vermekte, projelendirme aşamasından sonra size özel tank çeşidini imal etmektedir. Tank çeşitlerimiz şekil bakımından konik silo, yatay ve dikey kimyasal tanklar olarak 3 şekilde üretilmektedir.

Polietilen Kimyasal Tank Üretimi ve Montaj

Genellikle ihtiyaçlara uygun olarak üretim yaptığımız için sizin ihtiyaçlarınıza dönük olarak yapılacak projelendirme çalışmaları oldukça önem taşımaktadır. Projelerin hazırlanmasının ardından deneyimli ve alanında uzman teknik ekiplerimiz ileri teknoloji kalıplar ve kaliteli termoplastik polietilen kullanarak polietilen kimyasal tank üretiminizi doğru pişirme süresi ve ısısında üretmektedir. Malzemenin giriş çıkış sistemlerine üretim sırasında dikkat edilmekle birlikte, kaliteli manşon kaynaklarıyla üretim tamamlanmaktadır. İmalatı tamamlanan tanklar kuruluma hazır hale getirilen tüm parçalarıyla birlikte tesisinize profesyonelce monte edilmektedir.

İletişim Bilgilerimiz :

Karadenizliler Mahallesi Şenkaya Sokak No: 5 Kullar/ Başiskele / Kocaeli

Telefon : 0262 349 64 14 – Faks : 0262 349 64 19

E-mail : tekin@teknikplastik.net