16 Eki 2018

Polietilen Asit Tankı

Polietilen Asit Tankı

Kimyasal tanklar olarak da adlandırılan asit tankları kimyasal dayanımı yüksek olan ve kimyasalların depolanması için kullanılan tanklardır. Polietilen asit tankı sadece depolama için değil, kimyasallarla yıkama, daldırma, yüzey kaplama yapılan alanlarda daldırma havuzları şeklinde de kullanılmaktadır. Bu tanklarda polietilen malzeme kullanılmasının en büyük nedeni kimyasalların korozif etkilerinden bu malzemenin uzun yıllar aşınmaya uğramadan korunabilmesidir. Hatta kaliteli malzeme kullanıldığı ve üretimde doğru malzeme kalınlığı belirlendiği sürece kullanım süreleri 50 yıla kadar uzayabilmektedir. Polietilen malzeme sıcaklığa ve basınca da dayanıklı olmasına rağmen yüksek basınç altında kullanılacak tanklar üzeri polietilen malzemeyle kaplanan metal şaselerle desteklenmektedir. Firmamız bu konuda sizlere harika bir plastik mühendisliği örneği sunmakta, çözüm odaklı çalışarak sizleri her alanda desteklemektedir.

Polietilen Asit Tankı İmalatı

Her ihtiyaca uygun, farklı boyutlarda polietilen asit tankı üretimi yapan firmamız standart tanklar sisteminize uygun olmadığında kişiye özel üretim yapmaktadır. Bunun için ilk önce teknik ekiplerimiz sizlere bazı sorular sorarak ve tesisinizi ziyaret ederek tank üretimini projelendirmektedir. Boyut, şekil, malzeme kalınlığı ve basınç dayanımı bu projelendirmeye uygun olarak yapılmaktadır. Size uygun bir şekilde üretilen tanklar doğrudan teslim edilebileceği gibi bazı durumlarda kurulum da yapılmaktadır. Örneğin daldırma, yıkama ve yüzey işleme alanlarında kullanılan havuz tanklar tüm sistemleriyle birlikte kurulumu yapıldıktan sonra tam tesisat teslimatı gerçekleştirilmektedir. Depolama için kullanılacak asit tankları isteğe göre imalat sonrası ya da kurularak teslim edilebilmektedir. Firmamız çözüm odaklı olduğu için sizin istekleriniz bizim için oldukça önemlidir.

Polietilen Asit Tankı İmalatı İçin Gerekli Bilgiler

Polietilen asit tankı siparişi için bizlere ulaştığınızda ekiplerimiz size bazı sorular yönlendirmektedir. Bu soruların cevaplarına göre de ihtiyaçlarınız belirlenmekte, tesisinize yapılan ziyaretlerle imalat için gerekli size uygun proje ortaya çıkarılmaktadır. İlk sorulan soru tankın içine koyulacak asitin cinsidir. Asitin cinsi dikkate alınarak ekiplerimiz uygun malzeme kalınlığı ve hammadde seçimini yapmaktadır. Öte yandan sipariş öncesinde asit sıcaklığı ve asit yoğunluğu hakkında bilgi vermeniz gerekecektir. Polietilen malzeme 70 derecenin üzerinde sıcaklık veren asitlerde kullanılamayacağı gibi asit yoğunluğu da malzeme kalınlığını doğrudan belirlemektedir.

İletişim Bilgilerimiz :

Karadenizliler Mahallesi Şenkaya Sokak No: 5 Kullar/ Başiskele / Kocaeli

Telefon : 0262 349 64 14 – Faks : 0262 349 64 19

E-mail : tekin@teknikplastik.net