12 Eyl 2018

Polietilen HDPE Tank İmalatı

Polietilen Tank İmalatı

Polietilen pek çok alanda kullanım bulan yüksek dayanıklı PE olarak adlandırılan bir plastik türüdür. Piyasada bulunan şampuan ambalajlarından tutun da akaryakıt şişlerine ve borulara kadar her alanda polietilen kullanılmasının nedeni dayanımının yüksek, maliyetinin düşük olmasından kaynaklanmaktadır. Firmamız bu nedenle endüstriyel ihtiyaçlarınız için farklı boyut ve tasarımda polietilen tank imalatı yapmaktadır. Özellikle depolama tanklarında kaliteli şekilde polietilen malzeme kullanan firmamız kimyasal maddelere dayanımı yüksek ürünler piyasaya sunmaktadır. Standart ve özel boyutlu tanklar ihtiyaçlarınıza göre projelendirildikten sonra profesyonel hizmet kalitesiyle üretilmekte, bu sayede tesisinize ekonomik kazanımlar sağlanmaktadır.

Polietilen Tank İmalatı Nasıl Yapılır?

Polietilen tank imalatı için öncelikle firmamız müşteri ihtiyaç ve isteklerini değerlendirmekte buna göre mühendislerimiz üretim projelendirmesi yapmaktadır. Ardından üretilecek tankın kullanım amacına göre boyutları, malzeme kalınlığı ve şekline karar verilmektedir. Yapılan projelendirme sonucunda uygun tank üretilerek müşterilerimize teslim edilmektedir. Tankın büyük olması ve içinde depolama yapılacak malzemenin durumuna göre gerektiği durumlarda basıncın desteklenmesi için alt kısma şase atılmaktadır. Metalden yapılarak kaynatılan bu şase kimyasallara dayanımı arttırmak, korozyonu önlemek amacıyla polietilen malzemeyle kaplanmaktadır. Bu sayede dayanımı yüksek, uzun ömürlü tanklar elde edilmektedir.

Polietilen Tankların Kullanım Alanları

Firmamız tarafından sağlık testleri tamamlanmış kanserojen olmayan kaliteli malzeme kullanılarak üretilen polietilen tanklar endüstriyel alan başta olmak üzere çok geniş bir kullanım alanı bulmaktadır. Depolama tankları, daldırma havuzları, karıştırıcılı tanklar, koku arıtma tesislerinde kullanılan tanklar, yıkama havuzları başta olmak üzere çok çeşitli alanlar için polietilen tank imalatı işinin ehli ekiplerimizce yapılmaktadır. Ürünlerimiz sağlıklı polietilen malzemeden yapıldığı için kimyasallara yüksek dayanımın yanında gıda maddeleriyle kullanılmaya uygun olduğundan gıda işletmeleri tarafından da kullanılmaktadır. Ayrıca kimya, mühendislik, kozmetik ve boya sanayinin de ihtiyaçları firmamız tarafından karşılanmaktadır.  Alanında kaliteli hizmetin merkezi olan ve rakipleri arasından hem profesyonellik hem de kalite anlamında sıyrılan firmamız müşteri istekleri odaklı çalışarak iş alanını oldukça geliştirmiştir. Firmamız dayanımı yüksek aynı zamanda çevrede kolay çözünerek çevreye ve insan sağlığına zarar vermeyen ürünler üretme konusunda teknolojik gelişmeleri takip ederek Ar-Ge çalışmalarına devam etmektedir.

İletişim Bilgilerimiz :

Karadenizliler Mahallesi Şenkaya Sokak No: 5 Kullar/ Başiskele / Kocaeli

Telefon : 0262 349 64 14 – Faks : 0262 349 64 19

E-mail : tekin@teknikplastik.net