12 Eyl 2018

Borulama Sistemleri ve Boru Montajı

Borulama Sistemleri ve Boru Montajı

Dilimize İngilizce ‘piping system’ kelimesinin Türkçeye çevrilmesiyle geçen borulama sistemi, sıvı ya da gaz akışkanların bir yerden başka bir yere basınçlı bir ortamda aktarılmasını ifade etmektedir. Sistemin ana bileşenleri borular, vanalar, dirsek, tee gibi ekipmanlardır. Tüm ekipmanların uygun bir malzemeden üretildikten sonra montajları yapılarak sistem kullanılabilir hale getirilmektedir. Pek çok materyalden üretilen ürünlerle bu sistemin kurulması mümkün olmakla birlikte kimyasal aşındırıcılardan etkilenmeyen, dayanımı yüksek termoplastik ürünler tesislerde daha fazla tercih edilmektedir. Borulama firmaları arasında ön plana çıkan firmamız imalatı kaliteli PP, PE ve PVC malzemeden yapmasının haricinde verdiği profesyonel hizmet sayesinde bölgesinde lider konumdadır.

Borulama Sistemi Seçenekleri

Firmamız borulama sistemleri anlamında müşterilerine 3 farklı seçenek sunmaktadır. Bunlardan ilki ağaç sistemi olup, borular ağacın dallarına benzer şekilde bağlanmaktadır. Genellikle işletmeye ekonomiklik kazandırmak için kullanılmaktadır. Öte yandan loop borulama sistemi yapıldığında sıvı ya da gaz akışı ikiye bölündükten sonra sistemin bağlantıları her iki yönden yapılmaktadır. Son olarak grid sistemde en az iki ana boru hattı bağlanıp bu borular fazla sayıda boruya bağlanmaktadır. Grid sistemin avantajı geniş ve dikdörtgen alanlarda etkili su iletimini sağlamasıdır. Boru ve sistemde gerekli olan ara elemanların kaliteli şekilde üretimi sağlandıktan sonra mühendislerimiz tarafından kalite kontrolleri yapıldıktan sonra kimyasal PE PP PVC boru montajı işlemlerine geçilmektedir.

Kimyasal PE PP PVC Boru Montajı

Borulama sistemleri konusunda uzman firmamız müşterilerinin projeleri ya da talep olması durumunda teknik ekibinin oluşturduğu projeler dahilinde boru ve ara elemanları üretim tesislerde boru montaj işlemlerini kusursuz yapmaktadır. Borunun türü yani PE, PP ya da PVC’den üretilmiş olmasına göre uyguladığımız montaj metotları da değişmektedir. PP boruların montajında socket ve alın kaynak metodu uygulanırken, PE boruların montaj işlemleriyse elektro füzyon ve alın kaynak metodlarıyla yapılmaktadır. Kaynak ve dolayısıyla da montaj metodlarının farklı olması malzemenin özelliğinden kaynaklanmaktadır. Firmamız borulama işlemlerinin bir parçası olarak kimyasal PE PP PVC boru montajı aşamasını deneyimli ekibi sayesinde başarılı bir şekilde yönetmektedir. Başarısı ve profesyonelliğine güvenen sektörün lideri firmamız ayrıca yaptığı borulama işlemleri için sızdırmazlık ve kalite garantisi vermektedir.

İletişim Bilgilerimiz :

Karadenizliler Mahallesi Şenkaya Sokak No: 5 Kullar/ Başiskele / Kocaeli

Telefon : 0262 349 64 14 – Faks : 0262 349 64 19

E-mail : tekin@teknikplastik.net

Content Protection by DMCA.com