26 Tem 2018

Kaplama Banyosu İmalatı

Kaplama Banyosu İmalatı

Genellikle metal üretim tesislerinde çıkan ürünün korozyona karşı daha dayanıklı olmasını sağlamak için diğer bazı malzemelerle kaplanma işlemine tabi tutulmaktadır. Bunun için üretimden çıkan metal yüzeyler vinçlerle içerisinde kaplama kimyasalı bulunan kaplama banyolarına daldırılmaktadır. Daldırma işleminin ardından seçilen malzemeyle kaplanmış olarak çıkan ürünler üretimin başka aşamalarında kullanılmak üzere tesisin diğer bölümlerine gönderilmektedir. İşte bu kaplamanın yapılabilmesi için metal işlemesi ve üretimi yapan endüstri kuruluşlarında uygun kaplama banyolarının kurulmuş olması gerekmektedir. Başta metal sanayi olmak üzere pek çok endüstriyel üretim alanında kaplama banyolarına ihtiyaç duyulmaktadır. Firmamız bu aşamada devreye girerek endüstriyel tesislerin ihtiyaçlarını kaplama banyosu imalatı ve kurulumu yaparak kaliteli ve profesyonel şekilde karşılamaktadır.

Kaplama Banyosu İmalatı Nasıl Yapılır?

Müşterilerimizden gelen talebe uygun olarak öncelikle teknik ekibimiz kurulum yapacak tesise keşif gezisi düzenleyerek işlemlerin projelendirmesini yapmaktadır. Yapılan projelerde tesisin ihtiyaç duyduğu tank boyutu ve özellikleri, takın içinde bulunacak kaplama kimyasalına dayanımı sağlayan en kaliteli PP malzeme ve sistemde gerekecek ek malzemelere ayrıntılı şekilde yer verilmektedir. Yapılan planlamalara uygun olarak en uygun PP malzemeden kaplama banyosu imalatı yapılmaktadır. Banyonun imal edilmesinin ardından sistemde gerekecek kaplama banyosu boşaltma ve drenaj borularının, ısıtma- soğutma için gereken serpantinlerin ve iş sağlığı güvenliği için gerekecek scrubberların üretimi de yapılan projeye uygun olarak imal edilmektedir. Tüm sistemin imalatının ardından ekiplerimiz tesise gelerek kurulumu tüm ayrıntılarına kadar yapıp, size tam çalışır vaziyette teslim etmektedir.

Kaliteli Kaplama Banyosu İmalatının Avantajları

Kaplama banyosu imalatı konusunda kaliteli hizmetin adresi olan firmamız sektöre önemli katkılar ve avantajlar sağlamaktadır. Öncelikle üretimde PP malzeme kullanılması kaplama aşamasında tankın içinde kullanılacak kimyasallardan sistemin uzun yıllar etkilenmeden kullanılmasını sağlamaktadır. Böylece kaplama banyosu uzun ömürlü olmakta, bakım ve onarım masrafları da oldukça düşük olmaktadır. Firmamız projelendirme aşamasında yüksek hacimde çalışılan tankların altına metal şase atarak sistemi daha da dayanıklı ve kaliteli hale getirmektedir. Bu sayede yüksek hacme dayanım sağlanırken, metal şasede kullanılan PP kaplama korozyon riskini ortadan kaldırılmaktadır. Uzun ömürlü ürünlerle, kaliteli ve profesyonel hizmet veren bir firma arayışındaysanız bizimle hemen iletişime geçmenizi öneriyoruz.

Content Protection by DMCA.com