01 Ağu 2018

Isıtma ve Soğutma Serpantini İmalatı

Isıtma ve Soğutma Serpantini İmalatı

Büyük imalathanelerin ısıtma ve soğutma sistemlerinde özel malzemelerden üretilen ürünler kullanılmaktadır. Özellikle kimyasallara dayanıklılık çoğu işletmede önem kazanmaktadır. Bu ihtiyaçların karşılanması amacıyla ısıtma ve soğutma serpantini imalatı kaliteli şekilde yapılmalıdır. Çalışma alanlarının şartlarına uygun üretim yapan firmamız PP-PE borular kullanarak bu kimyasalların ısıyı transfer etme özelliğinden yararlanarak ısıya dayanıklı borular içinde devir daim eden sıcak suyla etkili ısıtma sağlamaktadır. Aynı şekilde soğutma serpantini sistemlerinde ise kanatlı krom borulardan geçen soğuk su yine kromun ısı transfer özelliğiyle sistemin soğutulmasına yardımcı olmaktadır. Sistemde dolaşırken soğuyan sıcak su veya ısınan soğuk su ısıtma- soğutma kulelerine geri dönerek eski ısı derecesine getirilmekte ve bu sayede sistemde devir daimle süreklilik sağlanmaktadır.

Isıtma Soğutma Serpantini Hizmetleri

Isıtma ve soğutma serpantini imalatı yapan firmamız ürünleri kimyasallara dayanıklı, kaliteli PP ve PE malzemeden üreterek piyasaya sunmaktadır. Üretim tesislerinde yapılan projelendirmeye uygun olarak üretilen serpantinlerin sisteme montajı yine alanında deneyimli ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır. Montajın ardından sistemin verimli şekilde çalışıp çalışmadığı kontrol edilmekte, uygun çalışma verimi elde edildiğinde sistem müşterilerimize teslim edilmektedir. Üretimde PP ve PE malzeme kullanılması ısıtma ve soğutma sırasında kimyasallardan ve yüksek ısı değişimlerinden sistemin etkilenmesini önlemekte ve serpantin sisteminin daha uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır.

Isıtma ve Soğutma Serpantini Kullanım Alanları

Serpantin bükülmüş borulardan üretilen bir tür ısıtıcı ya da soğutucu sistem olarak tanımlanmaktadır. Bu sistemler daha çok endüstriyel alanlarda kullanılmaktadır. Endüstriyel alanlarda proseslerin tamamlanabilmesi için gerekli ısıtma ve soğutma adımlarını gerçekleştiren serpantinler aslında bükülmüş boruların büyük kazanların içine yerleştirilmesiyle sisteme monte edilmektedir. Bu sayede etkili ısıtma ya da soğutma sağlanmaktadır. Isıtma ve soğutma serpantini imalatı yapan firmamız PP-PE malzemeden üretilen boruları uygun üretim cihazlarında kaliteli şekilde bükerek sistemde kullanılabilecek serpantin haline getirmektedir. Ardından bu serpantinlerin kurulumunu da yine deneyimli ve konusunda uzman ekibiyle yapmaktadır. Serpantin konusunda daha detaylı bilgi almak ve ihtiyacınız olan projelendirmeyi yaptırmak için telefon ya da diğer iletişim bilgilerimizi kullanarak firmamıza ulaşabilirsiniz. Endüstriyel ihtiyaçlarınızda çözüm ortağınız olarak sizlere yardımcı olmak mutluluk kaynağımızdır.

İletişim Bilgilerimiz :

Karadenizliler Mahallesi Şenkaya Sokak No: 5 Kullar/ Başiskele / Kocaeli

Telefon : 0262 349 64 14 – Faks : 0262 349 64 19

E-mail : tekin@teknikplastik.net