12 Eyl 2018

Jet Cap İmalatı

Jet Cap İmalatı

Endüstriyel alanlarda Çevre Yönetmeliğince tüm baca sistemlerinde jet cap uygulaması zorunlu tutulmaktadır. Türkçesi baca şapkası olan jet cap sayesinde atık gazlar atmosfere zarar vermeden atılmaktadır. Hızlı şekilde atmosfere bırakılan atık ve zararlı gazların çevreye zarar vermemesi önem arz etmektedir. Bu nedenle tesislerde kullanılacak jet cap imalatı sırasında bazı hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Baca şapkası imalatında sektörün öncülerinden olan firmamız Çevre Yönetmeliği’ne uygun şekilde yüksek kalite ve en uygun tasarımda jet cap üretmektedir. Üretim aşamasına geçilmeden önce gerekli projelendirme yapılmakta ve tesisin ihtiyaçları net bir şekilde ortaya koyulmaktadır. Sizin için en iyi ürün ve projelendirme için bizimle irtibata geçmeniz çok daha doğru bir yaklaşımdır. Tesisinize en uygun jet cap ve havalandırma sistemine karar verildikten sonra imalat aşamasına geçilmekte, istenirse kurulum tamamlandıktan sonra sistem teslim edilmektedir.

Jet Cap Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Jet cap imalatı yapılmadan önce tasarım konusunda bazı hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Çünkü baca şapkaları baca çapına ve tesisin ihtiyaçlarına göre özel olarak imal edilmektedir. Öncelikle tesisinizi inceleyen teknik ekipler bacanıza uygun olarak jet cap’in çapını belirlemektedir. Çünkü baca çapına bu hususta kesinlikle dikkat edilmelidir. Yine tesisinize uygun projelendirme dahilinde baca şapkasındaki üst ve alt gövde elemanları özel geliştirilmiş bilgisayar destekli yazılımlarla tasarlanmaktadır. Uygun model ve çapa karar verildikten sonra size uygun jet cap kaliteli PP, PE ve PVC malzeme kullanılarak üretilmekte, tüm parçalarıyla birlikte montaja hazır hale getirilmektedir.

Jet Cap Montajı Nasıl Yapılır?

Uygun tasarımda jet cap imalatı kadar bu ürünlerin tesisinizdeki bacalarınıza montajının doğru şekilde montajı da önem taşımaktadır. Mevcut kullanılan bacalara ya da yeni kurulan baca sistemlerine montaj yapılabilmekte olup, duruma göre kaynaklı ya da flanşlı montaj yöntemlerinden birisi kullanılmaktadır. Eğer sistem dayanıklılık isteyen ve yüksek bir şekilde konumlandırılmışsa montaj işleminde kulaklı jet capler kullanılmaktadır. Bu durumlarda önceden yapılan projelendirmeye uygun olarak jet cap kulaklı modelde üretildikten sonra kulaklara çelik halatlar bağlanmaktadır. Bu çelik halatların gerdirilmesiyle daha dayanıklı bir montaj işlemi gerçekleştirilmektedir.

İletişim Bilgilerimiz :

Karadenizliler Mahallesi Şenkaya Sokak No: 5 Kullar/ Başiskele / Kocaeli

Telefon : 0262 349 64 14 – Faks : 0262 349 64 19

E-mail : tekin@teknikplastik.net

Content Protection by DMCA.com
error: